Astrolojide Doğru Bilinen Yanlışlar

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve başka asuman cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir asuman bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına semt veren bir mesafeç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı altında mimarilır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit yerleri üzere ferdî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında düz adımları atmaları muhtevain tavsiyelerde bulunur ve maksat gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak mevzi hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl ortamında ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına semt veren bir disiplindir. Zaman de insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine majör bağ göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve tasarrufı dair belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle mevlit haritası yorumlamak, şahsiyet analizi icra etmek, aşk ve alışveriş astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, afiyet astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yazgıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en zemin görevlerinden biridir. Kişinin mevlit geçmişine, saatine ve adına bakılırsa hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin katiyen bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında henüz şu denli selen sahibi sürdürmek istiyorsanız, birşunca terimle zıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin muhtevain Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi muhtevain kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit geçmişine bakılırsa belirlenir ve birşunca kişiye bakılırsa şahsiyet ve gelecekteki olaylar hakkında selen verebilir.

  2. Kükremek Burcu: çoğunlukla 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur muhtevain kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Veladet haritasında Ay’ın evetğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin romanesk yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı üzere yaşlakin şekline sim paha.

Burç yorumlaması hakkında çok şu denli selen sahibi sürdürmek muhtevain, astroloji terminolojisine aşina sürdürmek önemlidir.

ıstılah Demeı
Veladet haritası Bir kişinin mevlit takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet takkadak yükselen burçtur. Kişinin kendini dışa vurum etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında selen verir.
Natal harita Veladet andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yazgıındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde eylem ederken bir sair gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yazgıındaki etkilere sim edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değteamülimlere sim edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse de, düz bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, ileri tahmini ve henüz katı çok konu hakkında selen ita dair bayağı değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir