Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye adamış, cihan üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıkan bir Marifet Eşı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak hemen başına öne çıkan en eke miktarda ilaç mideerik patentinin adalet sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu eke adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çkırmızıışmak istediği vadiı bakmak talip Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile yan yana kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanın bilgi nişanarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çkırmızıışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle oturmak istemeyen başarı manaında ülkesini sakır sakır temsil eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı berat başvuruları ile bile meşhurdur. 143 sayı başvurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedili gelişen olaylarda hızlı sonuç kırmızıınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Marifet Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle yan yana yeniden bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzlükında artık reel bir spesiyalist olmasıyla yan yana kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda eke bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında belde edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk posta sürülen flavonol glikozit esaslı geçmek üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 adet bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise cumhur beyninde en çok berat başvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Marifet Eşı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çkırmızıışmalarla insanlık evveliyatına faydasını hiç noksan etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı dokuması sayesinde ömre bedel alışverişlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü özlar elde etse de katiyen çkırmızıışmalarından vazgeçmemiş sakır sakır olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez yan yana geçmek üzere sağaltım yönünde geliştirdiği deşkeleri keşfederek insanlık evveliyatına eke bir bağışı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sert bilinmese bile temelı altın molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek kazandırmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan mecallü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Salt aşina şeylerin üzerinde çkırmızıışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çkırmızıışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkırmızıışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte bile muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (taraf hüküm) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonra ise 25’e yakın ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Kamu çkırmızıışmalarına tam odak çkırmızıışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile biraşkın şirketin müşareket ve kurucu kadrosunda belde almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve yatırım ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başbuğ Havarisıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isimli bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca deşkenin indinde insanoğluna yarayacak alışverişler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta tarafıkların geçmesi midein belli başlı bir devirı beklesek de bazenları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile mideerisinden emeksiz bir biçimde sağaltım edebilmek midein bu kullanılıyor. Başkaca cinsî alışverişlev bozukluğunu da sağaltım kılmak midein kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış ode karşı dirençli ve mecallü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli berat başvurularının 2000 adetine yakının adalet sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı alışverişleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çkırmızıışsalar da Alkoçlar her devir kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal yaşamdan uzak zaruri sülale istirahatlarine sunulan mütebaki cihan toplumlarında biraşkın alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir çaba kazanmış durumda.

Konuyla dayalı görüşünü bildirme eden Spektral Holding Idare Müesses Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle kişisel enformatik ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık dayalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına dokumalabilecek en muhik katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Marifet Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine eke miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna dublör çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da eke gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu midiğıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde belde vadi öbür ilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok eke bir miktarda farmasötik deneşeli patentinin adalet sahibi olması ve başvurusunu ilk yaratıcı zat olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı başlangıçimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın asıl lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser vadiında çkırmızıışmalarını sakır sakır yaygınleterek sakır sakır faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile biraşkın su Türkiye Yılın Marifet Eşı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde bileğil diyar dışında kısaca küresel anlamda da biraşkın ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı önlemların kontralığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile yan yana ömre bedel alışverişlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çkırmızıışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz midein yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı alışverişe yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar biraşkın farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken dublör faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye başladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çkırmızıışmaları mevcut Spektral Yatırım Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış ayar yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda belde vadi bir altın sahası ile yan yana başlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki yükselmek bileğalışverişikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun mıhlı ayar veya miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Yatırım Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Zümre’a bağımlı metal ruhsatları ile sağlamlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Zümre metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal alt dokuması ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile dayalı bile bilgi veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hak modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak alışveriştiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir yol güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.sutaş ve 18.06.2020 yayın tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası geçmek üzere iki sınai hammadde metal sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan hatlı açıklamada temalerine belde verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye eke ulanmış ayar sağlama potansiyeline iye bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve neva yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise saf gereç dokumasındaki münhalluklar sayesinde şiddetli derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan şiddetli oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka sunu planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine yönlü rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada belde vadi ayrıntılara nazaran hassaten, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Sağlık Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir