Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir kelime olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “misyon” yahut “iş” anlamına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet sorunlerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak karınin kullanılmaya mirlandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli sorunlerle mesul olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyetli bir konumda bulunan rastgele bir kişesen tanımlamak karınin kullanılmaya mirlandı. Günümüzde, “official” kelimesi çoğunlukla hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda bulunan kişmüterakki yahut kurumları tanımlamak karınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, kelime resmi yahut salahiyetli bir konumda bulunan rastgele bir kişesen tanımlamak karınin kullanılmaya mirlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir