Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sakır sakır giriş yapan ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 sıra önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çalındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir yoklama bile arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan yoklama esenlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas umumiyetle kullanıcı adınızı bileğanlayıştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız karınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mekân vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak karınin kullanılan web siteleri evet da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat umumiyetle Instagram birliksı istediği karınin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir kişi şifrenizi çeksiltmek karınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun karınin bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişyerinde farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Aptal Cebinır?
Instagram hesabı çalınan evet da hacklenen eşhas karınin ne yazık ki çok bir tomar muamele bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok bir tomar payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diyerek gerçekte gayrı kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Racon: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi bileğanlayıştirin ve takkadak peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Racon: Instagram hesabınız çalındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram durum şifreniz bileğanlayıştiğinde yahut kullanıcı adınız bileğanlayıştiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen bileğanlayıştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğanlayıştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğanlayıştiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” evet da bazen “bileğanlayışikliği gelişememiş al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız fakat umumiyetle saldırganlar e-posta adresini bileğanlayıştirdiği karınin sizde bu görüntülük çıkmaz ve sütun olarak “asayiş kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir