Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” anlamına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece bilgelik aktarımı bâtınin değil, aynı zamanda eğlence bâtınin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir müstear ad kullanarak (nickname) sohbet edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız ölçüsüz biriyle kuruluşlabildiği kabilinden hassaten tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri eliyle kuruluşlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve sohbet ika üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoğu kez programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş uygulamak bâtınin sadece nickname (müstear kişi) geçirmek yeterli olurken birtakımlarındaysa sohbete esaslamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine esaslıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program meyan façaünü kullanarak sadece ovalı, ovalı ve hayallü, sesli ve hayallü kabilinden tercihe rabıtalı olarak sohbet etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı kısaca süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı usa vurma mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir başka pop chat program olan ve internetin söylence mukayyetmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir